Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete vypnout v nastavení prohlížeče. Více


Poradna Gamepady

Jak vybrat gamepad?

Gamepad je herní zařízení, s jehož pomocí můžete ovládat a hrát různé hry na počítači nebo herních konzolách. To, na jaké platformě (PC nebo herní konzole) budete hry hrát, je základní věc, podle které byste se měli při výběru řídit. Další otázkou je, jak rozmazlený jste hráč, jaké funkce očekáváte a jaký design se Vám líbí. Tento rádce Vám s výběrem pomůže. Zde nabízíme gamepady těchto kategorií:

Gamepady nejznámějších značek: Logitech, Genius, Sony
Gamepady do 200,- Kč
Gamepady pro PC
Gamepady pro PSone/PS2
Gamepady pro PS3
Gamepady pro XBOX 360
Gamepady pro Nintendo Wii
Gamepady s 6 až 8 tlačítky
Gamepady s 12 a více tlačítky

 

Pro jakou platformu má být určen?

Platforma je zařízení, ke kterému chcete gamepad připojit. Pokud vlastníte PC a chcete na gamepadu hrát počítačové hry, potřebujete typ pro PC. Kromě PC existuje celá řada herních konzolí, ke kterým potřebujete odlišné gamepady. Proto vybírejte z těch modelů, které jsou určeny pro vaši platformu.

 

Jaké operační systémy by měl podporovat?

Tato informace je podstatná pouze u gamepadů určených pro PC. Vybírejte vždy takové výrobky, které podporují operační systém, který máte nainstalovaný na Vašem počítači.

 

Bezdrátový či klasický gamepad?

Bezdrátový ovladač má velkou výhodu v tom, že nám nepřekáží věčně zašmodrchané kabely a my se můžeme v klidu soustředit na hraní klidně z postele. Nevýhodou je nutnost jednou za čas vyměnit baterky. Je na nás, co nám vyhovuje víc.

 

Jaký je ideální počet tlačítek?

Gamepady nabízejí různý počet tlačítek v rozmezí od 6 do 14. Některá tlačítka mají pevnou funkci a některá jsou programovatelná, takže k nim můžete přiřadit libovolnou funkci. Dalo by se říci, že čím více tlačítek, tím lépe, protože s více tlačítky můžete zvládnout více úkonů. Pokud chcete ale hrát jednodušší hry, kde by vám přebytečná tlačítka pouze překážela, zvolte ovladač s méně tlačítky a můžete očekávat i nižší cenu.

 

Potřebuji vibrace a jiné funkce?

Gamepady nabízejí různé funkce, z nichž nejčastější je vibrace (Vibration Feedback), která zajišťuje, že vám ovladač začne v ruce vibrovat např. při střelbě. Je na Vašem vkusu, jestli vám tato funkce přinese intenzivnější zážitky nebo Vám bude lézt na nervy.

 

Vybrat Gamepad podle parametrů

 

Porovnat gamepady